• Screen یک برنامه و ابزار جهت ایجاد یک محیط ترمینال در ترمینال فیزیکی جاری می‌باشد. در این آموزش نحوه نصب، استفاده، ورود و خروج به Screen را یاد خواهیم گرفت.

    11 مارس 2020
  • Virtual Network Computing یا VNC یک سیستم اتصال است که این امکان را می‌دهد که از موس و صفحه کلید برای ارتباط برقرار کردن با یک محیط دسکتاپ گرافیکی روی یک سیستم از راه دور استفاده نماییم. این امر باعث می‌شود که مدیریت فایل‌ها، نرم‌افزارها و تنظیمات بر روی یک سرور از راه دور برای کاربرانی که با خط فرمان (Command Line) آشنایی ندارند، آسان‌تر شود.

  • وب سرویس Nginx یا انجین ایکس یکی از محبوب‌ترین وب سرورهای وب در جهان است و در وب‌سایت‌های بزرگ و با بازددید بالا به عنوان وب سرویس استفاده می‌شود. Let’s Encrypt یک صادر کننده گواهینامه امنیتی SSL یا CA است که بصورت رایگان جهت نصب بر روی وب‌سرور و استفاده به عنوان پروتکول HTTPS می‌باشد.

  • یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پاسخگویی بهتر سرور و محافظت در برابر خطاهای رایج Out of Memory در برنامه‌ها و سرویس‌ها، افزودن فضای Swap است. فضای Swap یک درایو ذخیره سازی است که سیستم عامل می‌تواند اطلاعاتی که امکان ذخیره سازی آن در حافظه وجود ندارد را بصورت موقت در آن ذخیره کند. یا به عبارتی ساده‌تر، Swap یک فضا بر روی دیسک است که در صورت پر شدن فضای حافظه فیزیکی (Ram) از آن بصورت موقت استفاده می‌کند.

  • phpMyAdmin یک ابزار مدیریت رایگان و منبع باز (Open Source) برای MySQL و MariaDB است. phpMyAdmin به عنوان یک برنامه وب قابل حمل به زبان PHP نوشته شده است و به یکی از محبوب‌ترین ابزارهای مدیریتی MySQL مخصوصاً در سطح خدمات میزبانی وب تبدیل شده است.